Patlıcan Diyeti Nasıl Yapılıyor?

Potasyum bakımından çok zengin olan patlıcan diyeti sayesinde, güçsüz düşmeden diyet yapabileceksiniz. Buna gör eğer sizde patlıcan diyeti ile nasıl zayıflarım? Diye merak ediyorsanız, 2 hafta uygulanması gereken bir diyet programı olmaktadır. Aşağıdaki örnek menüyü, sadece 2 hafta boyunca uygulamanız gerekmektedir. Gün içinde bol su içmeyi de ihmal etmeyin. Sağlık sorunlarınız varsa, patlıcan diyeti uygulamamanız tavsiye edilir. Ayrıca metabolizma hızınızı harekete geçiren ve kısa sürede kilo vermenizi sağlayan mucize patlıcan diyeti uygulanabilir. Özellikle göbek bölgesinde yağların erimesini sağlayan patlıcan diyeti özellikleri arasında yer alır. Antioksidan bakımından çok yüksek olması da, vücudun sağlıklı bir şekilde yağlarından kurtulmasını sağlar.

Patlıcan Diyeti Listesi

Sabah kahvaltı için 1 fincan şekersiz Türk kahvesi içilmesi gerekiyor. Patlıcan yemeği için domates, saf zeytinyağı ve közlenmiş patlıcan ile hazırlanan salatayı tüketebilirsiniz.

Öğle yemeği için kereviz, patlıcan ve biberle hazırlanan çorba içilmesi tavsiye edilir.

Akşam yemeği için sebzeyle hazırlanmış patlıcan yemeği ( patlıcanın içine istediğiniz sebzeyi ekleyip hazırlayabilirsiniz), 1 dilim çavdar ekmeği ve 1 kase yoğurt tüketilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir